EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

ESERO: Satelitní navigace

2. stupeň ZŠStřední školy
FyzikaDalší
SeminářProjektový denAplikace
ČeskyAnglicky

Aplikace přibližuje všem zájemcům o vesmír širokou problematiku satelitních navigačních systémů. 

  • Výuková aplikace pro tablety
  • Střední školy
  • Fyzika, Geografie
  • 2-3 vyučovací hodiny (+ 1 vyučovací hodina test)

V sedmi kapitolách se seznámíme s principy satelitní navigace, jejími typy, specifiky, ale i problémy, se kterými se satelitní navigace potýká. V neposlední řadě zde nalezneme kapitoly uvádějící praktická využití satelitních navigačních systémů v každodenním životě a na závěr nahlédneme na některé možnosti, které tyto systémy nabízí do budoucna. Zvýšená pozornost je věnována zejména evropskému satelitnímu navigačnímu systému Galileo. Součástí aplikace jsou také jednoduché interaktivní úkoly. Po jejich splnění se v aplikaci odemkne bonusová kapitola s rozšířenou realitou.

Ukázky z aplikace

 

Pro správnou činnost aplikace je potřeba dodatečně stáhnout aplikaci ESERO: GNSS - 3D modely a AR.

 

Poznámky k verzi pro Android

ASUS ME173X

Pro ty z vás, které mají zařízení ASUS ME173X z projektu AGID (Akademie Geoinformačních dovedností), není možné stáhnout aplikaci na Obchodu Play (z nám neznámé chyby). Je ale možné ji do zařízení možné stáhnout "ručně" a nainstalovat.

Aplikace ESERO: Satelitní navigace pro ASUS ME173X.

ASUS ME302

U tohoto zařízení bohužel nefunguje aplikace GNSS:3D a AR (jelikož zařízení používá procesor Intel ne ARM), takže není možné si zobrazit součástky satelitu v 3D modelu ani rozšířenou realitu.

Příprava aplikace pro iOS

Ve spolupráci se společností  24U, s. r. o připravujeme taktéž i verzi iOS, která je v současné době v beta testování. Pokud se chcete zapojit do testování, prosím, kontaktujte nás.

Společnost 24U, s.r.o je akreditovanou společností MŠMT v rámci informačních technologií ve školství. Pro své zákazníky nabízí rozmanitou škálu služeb, zaměřuje se především na prodej a servis výpočetní techniky, nabízí softwarová řešená na míru, od vývoje, tvorby a úprav až po implementaci.

Pro klienty každoročně pořádá Učitelský summit, dále zajišťuje základní i pokročilá školení týkající se využívání Apple produktů ve výuce a je výrobce mobilní dobíjecí základny iKufr.

Od roku 2010 je držitelem oprávnění od Apple Distribution International působit jako Apple Solution Expert Education, tj. Odborník Apple pro vzdělávání.

 

Autor Radim Kusák ESERO - Didaktik

Zobrazit profil autora