EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Začal nový školní projekt Evropské kosmické agentury ESA s názvem Climate Detectives (´Klimatičtí Detektivové´).

Projekt se vyhlašuje na celý školní rok 2018 - 2019 a je určen pro žáky základních škol od 8 do 15 let včetně. Žáci utvoří týmy o minimálně 6 členech a budou hledat klimatický problém, který má nebo by mohl mít dopad na okolí, kde žijí. Týmy budou podporovány jedním učitelem nebo mentorem.

Termín pro podávání návrhů a registrace byl prodloužen.

Časová osa projektu

K průzkumu, vyšetření a zkoumání jimi zvoleného problému využijí dat ze satelitů obíhající Zemi, pozemní měření a historická data z výzkumů, které sami uznají za vhodné.

Data DPZ při ochraně ovzduší

Týmy problém určí, vyhodnotí a pokusí se nalézt řešení, jak tento problém zmírnit, upravit nebo dokonce vyřešit. Součásti projektu je i osvětová kampaň a zvýšení povědomí o problému v místě kde žijí nebo dochází do školy.

Cílem projektu je, aby žáci začali vnímat klima jako komplexní problém, který zahrnuje mnoho faktorů a ovlivňuje celou planetu.

Spolupráce s vědci!

Díky spolupráci s ESA‘s Climate office a kancelářemi ESERO budou v zásadních momentech projektu týmy podporovány evropskými vědci z oboru klimatologie a pozorování Země. Od expertů se žákům dostane zpětné vazby a zhodnocení jejich projektových plánů. Proběhne také online událost kdy se žáci spojí s vědci a ti se je pokusí inspirovat a motivovat k dalšímu bádání.

Výsledky týmů budou sdíleny na speciálních webových stránkách, které budou sdružovat všechny týmy ze všech členských států ESA.

REGISTRACE TÝMŮ DO PROJEKTU

KOMPLETNÍ POKYNY K PROJEKTU (v češtině)

METODIKY (v angličtině):

Skleníkový efekt

Střídání dne, noci a ročních období

Jak heknout webkameru

Autor Jan Spratek SCIENCE IN - education specialist

Zobrazit profil autora