EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Pilotní seminář nové metodiky na téma 3D tisku

V období letních prázdnin se v Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci uskutečnily v rámci Science campu hned 2 pilotní semináře k nově připravované metodice na téma 3D tisku. Pilotní seminář byl součástí dvou turnusů Science campů (táboru pro podporů nadání) pro děti 12-14 let.

V první fázi pracovali účastníci Science campu v počítačové učebně, kde se nejprve dozvěděli informace o historii a podstatě 3D tisku a poté se na základě získaných znalostí a instrukcí učili modelovat v softwaru určeném pro modelování objektů 3D tisku, konkrétně v programu Autodesk 123D. Druhou fázi tvořila praktická část, kdy táborníci skládali součástky modelu evropské nákladní družice ATV vytištěné na 3D tiskárně. Výsledné modely těchto družic jsou vystaveny v Pevnosti poznání, konrétně v expozicích Živá voda a Světlo a tma.

Prvního turnusu se zúčastnilo 22 táborníků a druhého 15. Celkem se tedy do testování metodiky zapojilo 37 dětí ve věku 12-14 let.

Více informací o programu táborů pro podporu nadání se můžete dočíst zde: https://www.zurnal.upol.cz/nc/ru/zprava/clanek/pevnost-poznani-organizuje-netradicni-tabory-na-podporu-nadanych-deti-1/

Science centrum Pevnost poznání je oázou vědy, která v sobě snoubí ojedinělou atmosféru místa a sílu vzdělávat i inspirovat všechny generace. Architektonicky výjimečná stavba v 19. století sloužila jako dělostřelecký sklad, v roce 2015 se definitivně stala útočištěm poznání. Více informací na www.pevnostpoznani.cz

Autor Hana Marešová Univerzita Palackého - Koordinátorka pro Moravu

Zobrazit profil autora