EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Vesmírní architekti-Stavíme základnu na Měsíci; část 2.

Pokud jste v registraci do 1. části uvedli zájem i o část 2., nemusíte se do ní registrovat a vše vám bude automaticky zasláno na e-mail uvedený v registraci. Pokud máte zájem pouze o 2. část (modelování), zaregistrujte se níže.

Evropská kosmická agentura ESA dává dětem do 18 let ve 2 - 6 členných týmech možnost se do 7. 5. 2020 zapojit do soutěže Moon Camp Challenge, ve které mají za úkol navrhnout a v počítačových programech Tinkercad nebo Fusion 360 vymodelovat základnu na Měsíci, která musí podporovat životní funkce pro minimálně 2 astronauty.

Soutěž má tři úrovně podle věku a obtížnosti:
1. Discovery (nesoutěžní úroveň do 18 let s využitím Tinkercad; cenou je certifikát)
2. Explorers (soutěžní do 14 let s využitím Tinkercad; ceny: 3D tiskárny apod.)
3. Pioneers (soutěžní do 18 let s využitím Fusion 360; ceny: 3D tiskárny apod.)

Druhá část tohoto online kurzu se zaměří na počítačové modelování objektů s využitím online softwaru Tinkercad od Autodesk. Během kurzu si vysvětlíme základy modelování v tomto softwaru a pokusíme se vyrobit základní prvky měsíční základny, která se bude účastnit soutěže Moon Camp Challenge v kategorii Explorers. 

  • KDY: 9. 4. 2020 v 15:30; délka cca 60 minut
  • KDE: Online kurz přes webovou místnost ZOOM (Odkaz pro přihlášení obdržíte na e-mail v den kurzu ve 13:00 - není třeba nic instalovat nebo stahovat)
  • KDO: Děti do 14 let
  • REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

DĚTI REGISTRUJE ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE NEBO OSOBA STARŠÍ 18 LET. Pakliže registrujete více dětí, proveďte více registrací. Mají-li děti už vytvořený tým o dvou až šesti členech, uveďte prosím do poznámky registrace jména. Rodinné týmy nejsou problém.

Registrace na tento online kurz jsou otevřeny do 9.4.2020 do 12:00. Ve 13:00 vám dorazí instrukce společně s přístupem do online místnosti.

V případě dalších dotazů se neváhejte obrátit na lektora, který kurz povede:
Jan Spratek, tel.: 731 435 236, e-mail: spratek@sciencein.cz

Více informací o soutěži v češtině ZDE nebo na oficiální stránkách soutěže: mooncampchallenge.org

Anotace lekce:

"Měsíc je jedinou přirozenou družicí Země a jediným mimozemským tělesem, na kterém vstanula lidská noha. Naposledy po něm člověk kráčel před 48 lety. Vrátíme se tam někdy? Opět se tam zastavíme jenom na pár dní nebo tam zůstaneme? Co tam budeme dělat? Poznejme Měsíc tak jako nikdy předtím a připravme se na problémy, které bude potřeba vyřešit, pokud bychom se na Luně chtěli usadit. Co tam bude lidský druh jíst, pít, dýchat a kde vůbec bude přebývat? V prvním ze dvou online kurzů si na většinu otázek odpovíme a v jeho druhé fázi se společně naučíme v softwaru Tinkercad modelovat Měsíční základnu, kterou v rámci výzvy Moon Camp Challenge odešleme do Evropské kosmické agentury ESA, která vybere ty nejkvalitnější a nejpromyšlenější návrhy a modely. Staňte se těmi, jejichž základna jednou bude stát na Měsíci nebo ještě dál. Staňte se vesmírnými architekty!"

Autor Jan Spratek ESA-ESERO - space science educator

Zobrazit profil autora