EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

ESERO Česká republika na Academia Film Olomouc

Ve dnech 23. – 28. dubna 2019 probíhal v Olomouci 54. ročník Academia Film Olomouc, v rámci něhož se olomoucká pobočka ESERO rozhodla 26. a 27. 4. uspořádat Vesmírný filmový kvíz na jednom z dílčích stanovišť, v Pevnosti poznání.

Vesmírný filmový kvíz byl rozdělen do tří obtížností (do 12 let, nad 12 let a pro fanoušky a znalce) a svou tématikou propojil filmovou oblast a zároveň vesmír, čímž vytvořil pomyslný most právě mezi Academia Film Olomouc a Evropskou kosmickou agenturou ESA.

Na samotný festival se akreditovalo několik tisíc návštěvníků, přičemž Pevnost poznání navštívilo během pátku a soboty, kdy probíhal Vesmírný filmový kvíz, přibližně 480 návštěvníků. Kvízu o ceny se pak zúčastnilo 82 soutěžících, což znamená, že každý šestý návštěvník k nám zavítal procvičit své znalosti. Nejmladšímu soutěžícímu bylo pouhých 6 let a nejstarší účastnici krásných 82 let.

V každé kategorii se vítězům podařilo dosáhnout na nejvyšší počet bodů a jména výherců budou zveřejněna na začátku května, přičemž odměněni budou vždy tři nejúspěšnější ve své kategorii.

Významnou událostí s vesmírnou tématikou, kterou pořádala v tomto datu Pevnost poznání, pak byla páteční návštěva československého kosmonauta Vladimíra Remka, který v rámci svého programu odpálil na nádvoří zmenšený model vodní rakety a napodobil tak amerického astronauta NASA Andrewa J. Feustela, který tento pokus učinil na stejném místě začátkem měsíce. Účastníci Vesmírného filmového kvízu tak mohli na vlastní oči zhlédnout jediného československého kosmonauta, který byl také zmíněn právě v jedné z otázek.

Autor Hana Marešová Univerzita Palackého - Koordinátorka pro Moravu

Zobrazit profil autora