EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Copernicus Hackathon v rámci Brno Space Days

Copernicus Hackathon je dalším dvaceti čtyř hodinovým maratonem, při kterém budou týmy spolupracovat a vymýšlet nové nápady. Jejich cílem bude navrhnout inovativní služby a produkty, které využívají data z dálkového pozorování země. Hackathon je organizován agenturou CzechInvest společně s partnery SAB Aerospace, Jihomoravským inovačním centrem (JIC) a World from Space. Konat se bude 1. až 2. března 2019 v centru TECH NEST v Brně v rámci Brno Space Days.

O co v Hackathonu půjde:

Cílem je za 24 hodin vymyslet a navrhnout službu nebo produkt, který bude řešit jeden z těchto problémů:

  • urbanizace
  • znečištění životního prostředí
  • sucho
  • těžba surovin
  • či jiné oblasti, kde se dají dobře použít data dálkového průzkumu Země

Soutěžit se bude v týmech 2 – 5 lidí, kteří musí vyvinout prototyp, nebo alespoň projektovou ideu s potenciálem uplatnění na trhu. Na konci soutěže týmy odprezentují své nápady před porotou.  Po celou dobu hackathonu budou soutěžícím k dispozici mentoři a odborníci ať už přímo na práci s družicovými daty, programováním, nebo byznys development a marketing, kteří jim pomohu vypořádat se s technickými aspekty zadání, s přípravou byznys plánu i prezentací.

S jakými daty se bude pracovat?

Soutěžící budou mít k dispozici volně dostupná data z dálkového průzkumu Země a některé služby DIAS - nové platformy pro práci s daty z družic Sentinel a přispěvatelských misí programu Copernicus poskytovaným Evropskou komisí a Evropskou kosmickou agenturou ESA a jejich partnery. Přístup k datům je z cloud rozhraní s předinstalovanými nástroji jako např. QGIS či SNAP nad kterými bude možné vytvářet vlastní aplikace.

Jaké ceny čekají na vítěze:

Motivující cena za první místo je 2 000 Euro a místo v akceleračním programu Copernicus accelerator.  Účastníci se mohou těšit nejen na finanční odměny, ale i na možnou následnou inkubaci v programu ESA BIC Prague, jeden rok předplatného na EO Browser či profesionální mentoring expertů z JIC. Za řešení pro speciální výzvu pak vítěze čeká odměna 1 000 €.

Proč se zapojit do Copernicus Hackathon?

Na hackathonu spojí své intelektuální síly experti na data z dálkového průzkumu Země a na podnikání společně s nadšenými vývojáři a designéry. Do soutěže jsou zapojeni významní partneři jak ze soukromé, tak z veřejné sféry a účastníci budou mít jedinečnou možnost prezentovat své nápady před zástupci lídry české startupové komunity a vyzkoušet si tak, jak přesvědčit investora.

Všichni účastníci hackathonu se budou prezentovat před představiteli významných nadnárodních komerčních firem s možností navázat spolupráci a zajímavé nápady mohou být následně rozvinuty díky inkubačním a akceleračním programům, které sdružuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Více informací je k dispozici na webu Copernicus Hackathon nebo na facebooku.

Autor SCIENCE IN SCIENCE IN - ESERO

Zobrazit profil autora