EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Motivujte studenty podívat se na vesmír z blízka, rozšířit jejich znalosti a zkusit zhodnotit jejich vědomosti a zručnost v SAB Space Challenge, která se uskuteční v kooperaci s naší kanceláří ESERO.

Společnost SAB Aerospace, s.r.o. je technologická firma světového významu sídlící v Brně. V jejich laboratořích vznikají konstrukce satelitů, vrchní část nosné rakety Vega, součástky pro Mezinárodní vesmírnou stanici a mnoho dalšího.

V této soutěži se tak účastníkům naskytne jedinečná možnost nahlédnout inženýrům, konstruktérům a vědcům přímo pod ruce.

Komu je soutěž určena?

  • žáci středních škol a víceletých gymnázií
  • 2 - 5 členné týmy s jedním učitelem

Organizace soutěže:

Soutěž probíhá ve dvou kolech. V rámci prvního kola budou soutěžící plnit výzvy, které obdrží obratem po odeslání přihlášky. V nich si ověříme jejich zručnost, kreativitu a vědomosti z kosmonautiky, astronomie, kosmologie a astrofyziky. Pro postup do druhého kola musí být splněna minimálně jedna úloha. Vyhodnocení tohoto kola se uskuteční v pátek 1. března v 9:00 v Technologickém parku v Brně. Osobní účast týmů není povinná.

Úspěšné týmy z prvního kola budou pozvány do veřejného finále, které se uskuteční v rámci akce Brno Space Days ve středu 6. března v 9:00 a kde účastníci předvedou své vědomosti a schopnosti.

Vítězný tým získá zájezd na den otevřených dveří Evropského kosmického výzkumného a technologického centra (ESTEC) v Nizozemsku, kde bude mít možnosti nahlédnout do areálu a laboratoří, prohlédnout si vesmírnou techniku a účastnit přednášek výzkumníků a astronautů.

Tak hurá do SAB Space Challenge! PŘIHLÁŠKA

Uzávěrka přihlášek a odevzdání prací: 28.2.2019

Čím dřív přihlášku podáte, tím víc času budete mít na řešení výzev prvního kola!

 

V rámci Brno Space Days je připraveno spoustu dalších akcí pro veřejnost. Připravujeme workshop pro studenty středních škol, dny otevřených dveří ve vesmírných firmách v Brně, přednášky pro veřejnost a ve středu večer vyhlášení velkého Česko-Slovenského vesmírného projektu. Co to bude? Přijďte se i se studenty podívat a staňte se součástí!

Autor SCIENCE IN SCIENCE IN - ESERO

Zobrazit profil autora