EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Edit: 27. 6. 2020

V rámci Moon Camp Challenge mají žáci od 6 do 18 let ve třech věkových a obtížnostních kategoriích za úkol navrhnout a vymodelovat s využitím softwaru Tinkercad nebo Fusion 360 základnu na Měsíci, která udrží na živu minimálně 2 astronauty.

Měsíc je nejbližší a zatím jediné kosmické těleso, na které vstoupil člověk. Abychom se o našem přirozeném satelitu dozvěděli více, bude zapotřebí na Měsíci vybudovat stálou základnu, která by byla trvale obydlena, podobně, jako je tomu u Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Není to úkol jednoduchý.

Chtěl by ses na něm podílet? Moon Camp Challenge ti tuto možnost nabízí! Soutěž je určena 2 - 6 členným týmům ve 2 soutěžních věkových a obtížnostních kategoriích. Uplatni své znalosti a kreativitu a pošli svůj návrh do ESA.


V letošním ročníku se podařil historický úspěch. Český tým z Roudnice nad Labem letos vyhrál v kategorii Explorers! Článek ZDE

Moon Camp je vzdělávací projekt vedený ve spolupráci mezi ESA a Airbus Foundation v kooperaci se společností Autodesk. Využívá inovativní výukové  technologie k výzvě studentům, aby si sami navrhli své vlastní řešení měsíčního projektu pomocí 3D nástrojů. Připravuje třídy na aktivity zaměřené na výuku designu a vědecké experimenty. Týmy budou rozvíjet řadu vědeckých mezioborových experimentů k prozkoumání extrémního prostředí vesmíru a pochopí, jak by astronauti mohli žít na Měsíci. Později by měli navrhnout 3D model Moon Campu pomocí software Tinkercad (kategorie Discovery a Explorers) nebo Fusion 360 (kategorie Pioneers). Jejich design by měl být přizpůsoben prostředí na Měsíci, využívat místní zdroje a poskytovat ochranu i životní a pracovní zázemí pro astronauty.


Moon Camp Challenge je rozdělena do tří samostatných kategorií, představujících různé úrovně složitosti: Moon Camp Discovery (začátečníci), Moon Camp Explorers (středně pokročilí) a Moon Camp Pioneers (pokročilí).

Kategorie Discovery byla otevřena do 7. 5. 2020 (termín byl posunut z 31. 1.) pro dvou až šestičlenné týmy v doporučeném věku 6 až 14 let (účast je možná do 18 let). Pokyny a další podrobnosti k této kategorii naleznete ZDE.

Kategorie Explorers byla otevřena do 7. 5. 2020 (termín byl posunut z 25. 3.) pro dvou až šestičlenné týmy do 14 let. Pokyny a další podrobnosti k této kategorii naleznete ZDE.

Kategorie Pioneers byla otevřena do 7. 5. 2020 (termín byl posunut z 25. 3.) pro dvou až šestičlenné týmy v požadovaném věku od 15 do 18 let. Pokyny a další podrobnosti k této kategorii naleznete ZDE.

Všechny další informace společně s odesílacími formuláři naleznete zde: MOON CAMP CHALLENGE (english) 

Autor SCIENCE IN SCIENCE IN - ESERO

Zobrazit profil autora