EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury


Edit: 20. 9. 2021

REGISTRACE TÝMŮ DO SOUTĚŽÍ MOON CAMP CHALLENGE PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/22 OTEVŘENA!

Odkazy na registrace a termíny jednotlivých kategorií níže na této stránce.


 

V rámci Moon Camp Challenge mají žáci od 6 do 18 let ve třech věkových a obtížnostních kategoriích za úkol navrhnout a vymodelovat s využitím softwaru Tinkercad nebo Fusion 360 základnu na Měsíci, která udrží na živu minimálně 2 astronauty.

Měsíc je nejbližší a zatím jediné kosmické těleso, na které vstoupil člověk. Abychom se o našem přirozeném satelitu dozvěděli více, bude zapotřebí na Měsíci vybudovat stálou základnu, která by byla trvale obydlena, podobně, jako je tomu u Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Není to úkol jednoduchý.

Chtěl by ses na něm podílet? Moon Camp Challenge ti tuto možnost nabízí! Soutěž je určena 2 - 6 členným týmům ve 2 soutěžních věkových a obtížnostních kategoriích. Uplatni své znalosti a kreativitu a pošli svůj návrh do ESA.

 

V předchozích ročnících Moon Camp Challenge dosáhly týmy z České republiky několika úspěchů:

Rok 2019/20 - tým z Roudnice nad Labem vyhrál v kategorii Explorersčlánek ZDE

Rok 202/21 - v kategorii Explorers obsadil tým VOJA z Roudnice nad Labem třetí místo a tým BRNO DRAGONS druhé místo, kategorii Pioneers pak prvním místem ovládl tým AMAR z pražského Gymnázia nad Alejí (!)

 

Moon Camp je vzdělávací projekt vedený ve spolupráci mezi ESA a Airbus Foundation v kooperaci se společností Autodesk. Využívá inovativní výukové  technologie k výzvě studentům, aby si sami navrhli své vlastní řešení měsíčního projektu pomocí 3D nástrojů. Připravuje třídy na aktivity zaměřené na výuku designu a vědecké experimenty. Týmy budou rozvíjet řadu vědeckých mezioborových experimentů k prozkoumání extrémního prostředí vesmíru a pochopí, jak by astronauti mohli žít na Měsíci. Později by měli navrhnout 3D model Moon Campu pomocí software Tinkercad (kategorie Discovery a Explorers) nebo Fusion 360 (kategorie Pioneers). Jejich design by měl být přizpůsoben prostředí na Měsíci, využívat místní zdroje a poskytovat ochranu i životní a pracovní zázemí pro astronauty.


 

Moon Camp Challenge je rozdělena do tří samostatných kategorií, představujících různé úrovně složitosti: Moon Camp Discovery (začátečníci), Moon Camp Explorers (středně pokročilí) a Moon Camp Pioneers (pokročilí).

Kategorie Discovery byla otevřena 16. 9. 2021 pro jedno až šestičlenné týmy v doporučeném věku 6 až 14 let (účast je možná do 19 let), projekty je možné přihlašovat do 21. 4. 2022. Pokyny a další podrobnosti k této kategorii naleznete ZDE na stránkách soutěže.

Kategorie Explorers byla otevřena 16. 9. 2021 pro dvou až šestičlenné týmy ve věku do 14 let, projekty je možné přihlašovat do 21. 4. 2022. Pokyny a další podrobnosti k této kategorii naleznete ZDE na stránkách soutěže.

Kategorie Pioneers byla otevřena 15. 9. 2021 pro dvou až šestičlenné týmy v požadovaném věku od 15 do 19 let, projekty je možnéo přihlašovat do 21. 4. 2022. Pokyny a další podrobnosti k této kategorii naleznete ZDE na stránkách soutěže.

 

Všechny další informace společně s odesílacími formuláři naleznete zde: MOON CAMP CHALLENGE (english) 

Autor SCIENCE IN SCIENCE IN - ESERO

Zobrazit profil autora