EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

The European Astro Pi Challenge 2018/2019: Pošli svůj kód do vesmíru!

Pozvánka do ASTRO PI CHALLENGE od astronauta Alexandera Gersta

Projekt Astro Pi Challenge pořádá ESA Education a ESERO ve spolupráci s Raspberry Pi Foundation.

Žákům nabízí jedinečnou příležitost provádět, s pomocí počítačů Raspberry Pi (Astro Pi), experimenty v prostředí mikrogravitace - na palubě Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Ed a Izzy, dva počítače Astro Pi, jsou vybavené sadou senzorů monitorující prostředí a (infra)kamerami.

Třetí ročník soutěže, 2018/2019 Challenge, startuje v září 2018 a poběží během celého školního roku, a to na dvou úrovních: Mise ZERO a Mise SPACE LAB.

Mise ZERO

Týmy 2–4 žáků do 14 let pod vedením učitele napíší jednoduchý program, kterým zobrazí libovolnou zprávu pro astronauty na ISS. Není nutné žádné speciální vybavení ani programovací schopnosti. Všem, kdo se přihlásí a splní pravidla, poběží jejich kód ve vesmíru! Přihlašovat se lze od 29. 10. do 20. 3. 2019. Informace v angličtině

 

Mise SPACE LAB 

Mission Space Lab je určen starším žákům do 19 let v týmech po 2-6 s podporou učitele. Úkolem je navrhnout a naprogramovat experiment, který poběží na Astro-Pi počítačích. Nejlepší pokusy budou realizovány na ISS a týmy pak budou mít možnost analyzovat a reprodukovat výsledky. Přihlášky lze podávat od 12. 9. do 29. 10. 2018. Informace v angličtině

 

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ pro učitele na seminář o práci s Astro Pi, který se uskuteční 9. 10. 2018 na ČVUT v Praze. Kurz je akreditován v systému DVPP. Účastník obdrží certifikát o absolvování kurzu.

Pro ty, kteří nechtějí čekat na seminář mohou začít experimentovat díky Trinket a Raspberry foundation zde na SIMULÁTORU.

 

Více informací:

Sledujte naše stránky. Brzy se objeví konkrétnější informace a termíny soutěže i s ním spojeného workshopu pro učitele. Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, ať nezmeškáte start projektu a informace o dalších soutěžích a akcích!

Oficiální stránky soutěže ASTRO PI CHALLENGE v angličtině.

 

Autor Jan Spratek SCIENCE IN - education specialist

Zobrazit profil autora