EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Letní a podzimní ESA workshop pro učitele v Holandsku

ESA organizuje v pořadí již po deváté Letní workshop pro učitele: 10.-13. 7. 2018 a počtvrté Podzimní workshop pro učitele: 4.-7. 10. 2018. Oba mají totožný program, konají se v Holandsku a jsou určené učitelům základních a středních škol.

Přihlášky na obě akce se přijímají do 21. 3. 2018, 9:00 hodin středoevropského letního času.

Náplní workshopů budou přednášky špičkových odborníků a dílničky inspirované reálnými vesmírnými misemi ESA, které učitelům poradí, jak využít vesmírná témata pro zvýšení motivace žáků ke studiu přírodovědných oborů, techniky a matematiky. Hlavními tématy jsou letos výzkum vesmíru, pozorování Země a kosmické technologie. Součástí bude také návštěva odborných pracovišť výzkumného a technologického centra ESTEC. Jde o jedinečnou možnost sdílet zkušenosti a nápady mezi učiteli a vesmírnými odborníky napříč Evropou.

Zúčastnit se mohou učitelé přírodovědných a technických předmětů a matematiky ZŠ i SŠ z členských a spolupracujících států. Přednost mají ti, kteří se ještě podobných akcí ESA nezúčastnili.

Pro přihlášení je potřeba vyplnit přihlašovací formulář. Ve formuláři je nutné vyplnit všechna pole. Učitelé budou vybíráni na základě poskytnutých informací; úspěšné přijetí bude oznámeno do 30. 3. 2018.

Workshopy se konají v holandském Leidenu, v blízkosti centra ESTEC. Letní běh začíná 10. 7. v 9:00 hodin a končí 13. 7. v 16:30. Součástí programu je návštěva ESTECu a muzea Space Expo. Podzimní běh bude zahájen 4. 10. V 9:00 hodin a ukončen 7. 10. V 16:30. V závěrečný den účastníci navštíví ESTEC během dne otevřených dveří.

Workshop je nutné absolvovat v celém rozsahu. Účastníci se přivezou osobní notebook, přístup na internet bude zajištěn. Pracovním jazykem je angličtina. Svou jazykovou úroveň si můžete ověřit zde.

Účast na workshopu je zdarma. ESA hradí ubytování v hotelu na 4 noci, místní přesuny, obědy a občerstvení, a jednu společenskou večeři. Účastníci si sami platí pouze cestovné do Leidenu a zpět, a večerní jídla.

Autor Lukáš Holman SCIENCE IN - Koordinátor

Zobrazit profil autora