EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Projekty

Zúčastněte se projektů Evropské vesmírné agentury a ESERO partnerů.

Mezinárodní

CanSat

náhled

Soutěž CanSat nabízí soutěžním týmům jedinečnou možnost vyzkoušet si přípravu vlastního „vesmírného projektu“ - stavby satelitu.

Celý článek

Mission X

náhled

Mezinárodní soutěž pořádaná ESA a NASA ukazující dětem výcvik kosmonauta. Cílem je vést děti ke zdravému životnímu stylu a pohybu.

Celý článek

Space awareness

náhled

Projekt si klade za cíl informovat děti a mladé dospělé o současném výzkumu a problémech souvisejících s poznáváním vesmíru a o řadě kariérních příležitostí v této oblasti a ukázat jim, že výzkum vesmíru může být zábavný a inspirativní. Více o projektu nalezne na stránkách projektu zde.

České

Akademie geoinformačních dovedností

náhled

Projekt, podpořený Evropskou kosmickou agenturou a Univerzitou Karlovou v Praze má za cíl začlenit témata dálkového průzkumu Země (DPZ), geografických informačních systémů (GIS) a satelitní navigace (GPS, Galileo) do výuky na základních a středních školách v Česku. Projekt je určen pro žáky a studenty ZŠ a SŠ, částečně též pro pedagogy a pro pracovníky organizací dětí a mládeže.

Celý článek

Tabletárium

náhled

Dlouhodobý projekt SCIENCE IN, Univerzity Karlovy a Českého vysokého učení technického chce s pomocí vzdělávacích aplikací pro tablety a chytré telefony zvyšovat zájem dětí o přírodovědné a technické obory, a přibližovat široké veřejnosti kulturní a přírodní zajímavosti v našem okolí.

Celý článek

Expedice vesmír

náhled

Národní soutěž pro děti od 10 do 15 let, se simulovaným letem do vesmíru.  Více naleznete na webu projektu zde.