EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

ESA workshop pro učitele v letním i podzimním vydání

Pro velký zájem organizuje letos ESA tradiční workshop hned ve dvou termínech: letní 11.-14. 7. 2017 a podzimní 5.-8. 10. 2017. Oba mají velmi podobný program a konají se v holandském Leidenu. Přihlášky je potřeba odevzdat do 17. 4. 2017 do 9:00 hodin.

Cílem workshopu je poskytnout učitelům inspiraci pro profesionální rozvoj a demonstrovat využití vesmíru při výuce STEM předmětů. Hlavními tématy jsou letos pozorování Země, družice a rakety, a průzkum vesmíru. Součástí budou praktické experimenty i přednášky expertů.

Kdo se může hlásit
Účastnit se mohou základo- a středoškolští učitelé STEM předmětů (Science, Technology, Engineering, Mathematics) – tedy fyziky, chemie, biologie, zeměpisu, matematiky, technických oborů a inženýrství. Přednost mají ti, kteří se workshopů ESA dosud neúčastnili.

Jak a kdy se přihlásit
Vyplňte přihlašovací formulář, na jehož základě probíhá výběr uchazečů. Je nutné vyplnit všechna políčka. Uzávěrka přihlášek pro oba workshopy je 17. 4. 2017 v 9:00 hodin středoevropského letního času. O přijetí budete informováni do 27. 4. 2017.

Na co se těšit
Na inspiraci do výuky, experimenty, vazbu na aktuální vesmírné mise a diskusi s experty z celé Evropy. Na praktické workshopy budou účastníci rozděleni do skupin podle věku jejich žáků. Jeden den bude vždy věnován návštěvě centra ESTEC (European Space Research and Technology Centre). Pracovním jazykem je angličtina. Je nutné účastnit se workshopu v celém jeho rozsahu.

Cena
Účast na workshopu je bezplatná, ESA hradí 4 noclehy v hotelu. Účastníci si platí cestovné do Leidenu a zpět, a večerní jídlo s výjimkou jedné společenské večeře.

Další informace
najdete zde.

Budete-li mít dotazy, kontaktujte Lukáše Holmana lukas.holman@sciencein.cz.

 

 

Autor Jana Marešová SCIENCE IN - Copywriter

Zobrazit profil autora